Breaking News
recent

Kobieta ze szkła


Pod koniec czerwca miałam okazję wybrać się na premierę spektaklu pt. ,, Kobieta ze szkła" wystawianego przez wrocławski ,,Teatr dla początkujących" w dawnym Kalamburze. Co skłoniło mnie do wyjazdu na przedstawienie? Przede wszystkim obsadzona w nim w roli głównej moja ciocia :). Aktorami byli początkujący amatorzy, którzy z teatrem nigdy nie mieli do czynienia. Razem przez trzy miesiące pod okiem Rafała i Doroty Kwietniewskich (znanych np. z serialu ,,Pierwsza miłość") oraz scenarzysty Michała Występka stworzyli niesamowitą sztukę, która powstała specjalnie na potrzeby teatru. 
Na scenie już od początku zauważamy skromną scenografie oraz rekwizyty takie jak: plażowe leżaki, kolorowe gazety, które wskazują, że akcja umiejscowiona jest w czasach współczesnych. Zaskoczeniem jest kat, który wkracza ma scenę z grupą więźniarek wylegujących się na leżakach. Sztuka nie przestaje konfundować do samego końca... knute intrygi, wyszukane słownictwo, szaleństwo, a nawet obłęd! Nieustanne przenikanie płaszczyzn: współczesnej oraz wykreowanej rodem z minionych epok sprawia, że mamy do czynienia z czymś więcej, niż tylko opowieścią o ludziach. Kim tak właściwie jest ,,szklana kobieta", której z zaparciem poszukują bohaterowie? W spektaklu nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, być może to właśnie ona była tym nieosiągalnym ideałem, a może postacią, która tak naprawdę istnieje w Nas. Widzowie zostają pozostawieni w dowolnej sferze właściwej sobie interpretacji. Dzięki temu, że scenariusz powstał pod charaktery aktorów, role były niezwykle trafnie obsadzone. Szczególnie dwie główne postacie: poruszający się na wózku inwalidzkim hrabia oraz chwiejna emocjonalnie hrabina nadali sztuce wyrazistości. 
Dla debiutujących aktorów należą się ogromne gratulacje, że podołali temu niełatwemu wyzwaniu, a na scenie byli profesjonalistami, co docenił nawet właściciel wrocławskiego teatru! Może to początek wielkich karier? ;) 


lisa bela

lisa bela

Tidak ada komentar:

Posting Komentar

Diberdayakan oleh Blogger.