Breaking News
recent

Mijas | Gibraltar


Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca 325 dni w roku, flamenco, korridy i fiesty. Będąc na miejscu wyraźnie można dostrzec mieszaninę kultury hiszpańskiej z arabską. 
Dziś choć na chwilę przeniosę Was do pięknego miasteczka Mijas oraz na Gibraltar, które miałam okazje zwiedzić.

Mijas jedno z "białych miasteczek", które jest świetną odskocznią od większych miast. Rodzinna atmosfera i spokojne, leniwe życie. To perełka południa położona na wzgórzu z niesamowitym widokiem na Morze Śródziemne. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie swoją niezwykłą aurą i klimatem. 
Zdecydowanie ma w sobie to "coś". 


Będąc tak blisko półwyspu Gibraltar nie mogłam pominąć go w moim planie zwiedzania. Terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, które od Hiszpanii oddziela pas startowy. Podczas lądowania samolotów przejście przez granicę zostaje zamknięte. Językiem urzędowym jest oczywiście angielski, a w mieście pełno słynnych barów ,,fish & chips", brytyjskich dwupiętrowych autobusów i budek telefonicznych. Jednakże to nie wszystko co wyróżnia to niesamowite miejsce. Na półwyspie znajduję się skała ,,Rock of Gibraltar" gdzie żyją jedyne w Europie małpy (magoty) na wolności. Z wysokości możemy podziwiać rozległy widok na Hiszpanię, ale i również dostrzec Afrykę, od której Gibraltar dzieli tylko 14 km. Przy dobrej widoczności idealnie widać góry Atlas w Maroko. To jedyne takie wyjątkowe miejsce na styku Europy i Afryki.
lisa bela

lisa bela

Tidak ada komentar:

Posting Komentar

Diberdayakan oleh Blogger.